Proszę czekać,
trwa ładowanie danych.

Diet map



Popularne wątki na forum
Najnowsze wątki na forum
Aplikacja 3 Wtorek, 15 października 2019 | 19:04:07
Nie działa aplikacja na twlefon 3 Piątek, 4 października 2019 | 08:09:11
Handbags pose toxic threat to children 1 Czwartek, 18 lipca 2019 | 03:43:30
Aplikacja dietmap 2 Poniedziałek, 20 maja 2019 | 07:56:27
powrót
  • Inne diety (11)
     
     

dieta niedoczynność tarczycy hashimoto

Płeć: kobieta
początkujący
posty: 2
Dołączyła: 2016-04-28
Środa, 11 maja 2016 | 09:24:51 odpowiedz cytuj
Kupiłam dietę (dobrze,że na 30 dni) wszystko fajnie,ale jak dla mnie ułożona nie odpowiednio do pory roku.Gdzie ja mam kupić dynię ,która jest co drugi dzień w menu?Nie ma jej nigdzie w żadnym markecie w mojej okolicy. Chyba muszę wydrukować wszystko i poczekać do jesieni. :(
Odpowiedzi (11)
Płeć: kobieta
początkujący
posty: 3
Dołączyła: 2016-03-26
Czwartek, 12 maja 2016 | 08:50:59 odpowiedz cytuj
Może zmień na bezglutenową, przy Hashimoto najgorszy jest gluten.
Poszukaj info na stronie ajwen.
Płeć: kobieta
początkujący
posty: 2
Dołączyła: 2016-04-28
Poniedziałek, 23 maja 2016 | 22:02:58 odpowiedz cytuj
Czwartek, 12 maja 2016 | 08:50:59 Margo57 pisze:

Może zmień na bezglutenową, przy Hashimoto najgorszy jest gluten.
Poszukaj info na stronie ajwen.
W tej mojej rozpisanej ,nie ma glutenu,ale są produkty których nie da się kupić np.dynia :)
Administrator
Piątek, 27 maja 2016 | 11:36:11 odpowiedz cytuj
Dzień dobry,

w sklepach zawsze można zdobyć mrożoną dynię lub zupelnie wymienić posiłek na inny, bardziej adekwatny do pory roku. Pozwala na to funkcjonalność programu. Myślimy nad odpowiednia segregacją diet uwzględniając pory roku. Dziękujemy za dodatkową sugestię :)

Pozdrawiam serdecznie:
Anna Kowalczyk
Dietetyk DietMap
Płeć: kobieta
początkujący
posty: 1
Dołączyła: 2016-05-19
Poniedziałek, 5 września 2016 | 10:41:13 odpowiedz cytuj
Witam,
Stosuję dietę Hashimoto i mam taką wątpliwość, czytałam w różnych źródłach (w miarę wiarygodnych) że nie należy przy hashimoto spożywac produktów sojowych czy jaglanych ze względu na zawarte w niej peptydy które działają wolotwórczo i mogą pogłębiać niedoczynność tarczycy.
A w mojej diecie występują takie produkty jak właśnie jogurt sojowy czy jaglanka.
Czy jest szansa żeby to jakoś wyjaśnić ewentualnie podmienić?
Pozdrawiam!
Płeć: kobieta
początkujący
posty: 1
Dołączyła: 2016-09-05
Poniedziałek, 5 września 2016 | 22:13:46 odpowiedz cytuj

Witam, mam pytanie do admina lub dietetyka Dietmap.

Jak mogę skontaktować się z dietetykiem aby ten wykluczył z diety "HASHIMOTO" prodkuty zwierzęce, gdyż nie jem mięsa.

Katarzyna

Administrator
Wtorek, 6 września 2016 | 16:08:58 odpowiedz cytuj
Dzień dobry, zachęam do kontaktu mailowego na adres: anna.kowalczyk@dietmap.pl

Pozdrawiam serdecznie.
Płeć: kobieta
początkujący
posty: 1
Dołączyła: 2016-11-11
Piątek, 11 listopada 2016 | 21:35:56 odpowiedz cytuj
Poniedziałek, 5 września 2016 | 10:41:13 ekek pisze:

Witam,
Stosuję dietę Hashimoto i mam taką wątpliwość, czytałam w różnych źródłach (w miarę wiarygodnych) że nie należy przy hashimoto spożywac produktów sojowych czy jaglanych ze względu na zawarte w niej peptydy które działają wolotwórczo i mogą pogłębiać niedoczynność tarczycy.
A w mojej diecie występują takie produkty jak właśnie jogurt sojowy czy jaglanka.
Czy jest szansa żeby to jakoś wyjaśnić ewentualnie podmienić?
Pozdrawiam!
z soją to prawda, nie wolno jeść. Właśnie zakupilam abonament diety Hashimoto i teraz mam poważną wątpliwość, czy sobie bardziej nie zaszkodzę stosując podane potrawy.
Administrator
Wtorek, 15 listopada 2016 | 10:49:04 odpowiedz cytuj
Piątek, 11 listopada 2016 | 21:35:56 Femkaa pisze:

Poniedziałek, 5 września 2016 | 10:41:13 ekek pisze:

Witam,
Stosuję dietę Hashimoto i mam taką wątpliwość, czytałam w różnych źródłach (w miarę wiarygodnych) że nie należy przy hashimoto spożywac produktów sojowych czy jaglanych ze względu na zawarte w niej peptydy które działają wolotwórczo i mogą pogłębiać niedoczynność tarczycy.
A w mojej diecie występują takie produkty jak właśnie jogurt sojowy czy jaglanka.
Czy jest szansa żeby to jakoś wyjaśnić ewentualnie podmienić?
Pozdrawiam!
z soją to prawda, nie wolno jeść. Właśnie zakupilam abonament diety Hashimoto i teraz mam poważną wątpliwość, czy sobie bardziej nie zaszkodzę stosując podane potrawy.

Dzień dobry,

zawartość izoflawonów sojowych w dobowej diecie jest na poziomie 33mg/d, co wg wskazań literaturowych nie ma żadnego negatywnego wpływu na czynność tarczycy. Poza tym, produkty sojowe użyte w diecie są często poddawane obróbce termicznej, przetworzeniu, dlatego też wiele niekorzystnych związków ulega unieczynnieniu (np. izoflawony i fityniany). Nie są one więc dla naszego organizmu znaczące pod względem ich niekorzystnego wpływu na działanie tarczycy.

Zachęcam do wspomagania się wiarygodnymi źródłami naukowymi pochodzącymi z uznanych czasopism naukowych. W Internecie możemy jednak spotkać wiele, niczym niepotwierdzonych danych, które z nauką nie mają wiele wspólnego.

W razie dodatkowych pytań, zachęcam do ponownego kontaktu.

Pozdrawiam serdecznie,
Anna Kowalczyk
Dietetyk DietMap

Płeć: kobieta
początkujący
posty: 1
Dołączyła: 2017-04-20
Piątek, 21 kwietnia 2017 | 13:09:59 odpowiedz cytuj
[dieta Hashimoto]

Cześć wszystkim!
Niektóre przepisy zdają się być napisane albo byle jak albo przez osobę któa nie potrafi gotować, np:

KROK 1: Kaszę jaglaną namocz, a następnie przepłucz na sitku, pod bieżącą wodą (do momentu, aż przepływająca przez kaszę woda będzie czysta). Wsyp kaszę do osolonego wrzątku, dodaj olej.

KROK 2: Przez 5 minut gotuj kaszę na dużym ogniu, potem mocno zmniejsz ogień (albo wyłącz) i przez 15 minut nie mieszaj. Kasza powinna być lekko rozgotowana.

KROK 3: Małą łyżeczką nakładaj ciepłą kaszę, a drugą łyżeczką formuj kluski i zsuwaj na talerz.

KROK 4: Po przestudzeniu, kopytka z kaszy zachowują nadany wcześniej kształt.

Na zdjęciu wyglądają rzeczywiście jak "kopytka" a w rzeczywistości nie do konca rozumiem jak niby mają zostać w taki sposób uformowane...

Płeć: kobieta
początkujący
posty: 1
Dołączyła: 2018-04-12
Czwartek, 12 kwietnia 2018 | 17:04:33 odpowiedz cytuj
Witam,
Właśnie zakupiłam dietę Hashimoto i zastanawia mnie, że można wybierać jogurty i kefiry 0% ale bez zaznaczenia w bazie produktów, że mają to być produkty bez laktozy (kazeiny)? chyba powinny być bez laktozy do wyboru, bo ktoś kto zaczyna dietę nie wie takich rzeczy.
Proszę o poprawienie mnie jeśli się mylę.

Pozdrawiam,
MS
Płeć: kobieta
początkujący
posty: 4
Dołączyła: 2018-06-05
Sobota, 9 czerwca 2018 | 11:00:07 odpowiedz cytuj
Witam
Wyrzuciliście z diety przy Hashimoto nabiał.
Czy są jakieś badania potwierdzające konieczność takiego wykluczenia?

Zaloguj się aby dodać post.