Proszę czekać,
trwa ładowanie danych.

Diet map



Popularne wątki na forum
Najnowsze wątki na forum
Aplikacja 3 Wtorek, 15 października 2019 | 19:04:07
Nie działa aplikacja na twlefon 3 Piątek, 4 października 2019 | 08:09:11
Handbags pose toxic threat to children 1 Czwartek, 18 lipca 2019 | 03:43:30
Aplikacja dietmap 2 Poniedziałek, 20 maja 2019 | 07:56:27
powrót
  • Diety DietMap (20)
     
     

uzależnienie od słodyczy

Płeć: kobieta
początkujący
posty: 1
Dołączyła: 2017-10-16
Poniedziałek, 8 stycznia 2018 | 12:26:10 odpowiedz cytuj
Od jakiegoś czasu stosuję różne diety. Niestety nie mogę pozbyć się ciągle nawracającej chęci na słodyze. Czy mogę coś z tym zrobić? Czym zastąpić niezdrowe przekąski sklepowe?
Odpowiedzi (2)
Administrator
Środa, 10 stycznia 2018 | 09:06:37 odpowiedz cytuj

Dzień dobry,

jeśli chodzi o apetyt na słodycze, to może on być spowodowany wieloma względami. Mianowicie być może wynika to z nieregularnie spożywanych posiłków. Wahania glikemii mogą powodować zwiększoną chęć jej szybkiego wyrównania, co skłania nas do poszukiwania słodkich, wysokokalorycznych przekąsek. Dodatkowo, zwiększona ochota na słodki smak może wynikać z przyzwyczajeń żywieniowych, kontynuowanych przez lata. Pewne wzorce powtarzane przez długi czas nakazują nam postępować w określony, wyuczony już sposób. Dlatego też proszę skupić się na modyfikacji tego typu zachowań w stronę prozdrowotną. Dobrze sprawdza się wypijanie sporych ilości wody, chrupanie marchewek, selera naciowego itp. oraz unikanie posiadania słodyczy w domu. Proszę także unikać spożywania oczyszczonych produktów węglowodanowych tj. białego pieczywa, ryżu, makaronu, słonych i słodkich przekąsek. Powodują one szybki wzrost glukozy we krwi, a następnie równie szybki jego spadek. Produkty pełnoziarniste, nieoczyszczone i niskoprzetworzone wchłaniają się do krwiobiegu wolno, dzięki czemu wpływają na utrzymanie stałego stężenia glukozy we krwi.

Mam wrażenie, że porada ta wdrożona w życie pomoże w codziennej walce ze słodkościami. Trzymam mocno kciuki, by tak się stało.

W przypadku dalszych pytań, pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam serdecznie,
Anna Kowalczyk
Dietetyk DietMap

Płeć: kobieta
początkujący
posty: 3
Dołączyła: 2017-07-04
Środa, 28 marca 2018 | 08:28:38 odpowiedz cytuj
Czy to forum działa? Szukam przepisu na chleb gryczany bezglutenowy, nie mogę go nigdzie znaleźć, a pojawia sie często w przepisach

Zaloguj się aby dodać post.