Proszę czekać,
trwa ładowanie danych.

Diet mapWtorek, 27 września 2016 | 08:38:13 Dziś wyjazdowo
Dzisiaj znów zrobiłam sobie omlet. Dzień wyjazdowy, więc muszę zapakować obiad w plastik i odgrzać w mikrofali u mamy. Na pewno będą kusić plackiem. Nie wiem, czy się nie złamię, bo domowy placek drożdżowy jest pyszny. Zwłaszcza jak cioteczka upiecze z zakalcem - mniam! Obiad mam taki jak lubię - kasza kuskus (na rosole) z zieloną pietruszką, marchewką gotowaną i kawałkiem gotowanego kurczaka. Potem - dwie kanapki bezglutenowe z plastrem indyka pieczonego.


Pierś indyka moczę 48 godzin w zalewie (olej, ocet winny, musztarda miodowa, miód, zioła prowansalskie, papryka słodka i ostra, sól, pieprz) a potem piekę w naczyniu żaroodpornym tyle godzin, ile waży mięso. Z zalewy robi się sos a mięso jest na chleb. Kawałek mięsa można przeznaczyć na obiad.


Komentarze (2)
Niedziela, 8 stycznia 2017 | 14:36:22 anjas 1

Witaj jeśli jesz bezglutenowo ? to niestety kasza kuskus jest glutenowa http://www.celiakia.pl/produkty-dozwolone/ Pozdrawiam

Wtorek, 14 marca 2017 | 09:18:46 alka666 224

Hej. Tak, bezglutenowo i nie wiedziałam, że kasza kuskus jest glutenowa. Dziękuję za informację. Jednak dużo jej w diecie nie mam. Czasami kasza jaglana i brązowy ryż wychodzą mi bokiem, więc szukam czegoś innego.