Proszę czekać,
trwa ładowanie danych.

Diet map
Sobota, 25 czerwca 2016 | 16:00:32 Wagi znów mniej
Na razie obserwuję wagę i nie komentuję. Czekam aż kilka dni minie. Póki co, radzę sobie z leżeniem i wagą. To może się jeszcze zmienić, ale na razie nie mam powodów do obaw. Chyba ten jeden posiłek dziennie mniej nie zaszkodzi mi.

Dzisiejszy podwieczorek wzbogaciłam o kaszę jaglaną z łyżeczką miodu lipowego i dwoma orzechami włoskimi. Owocami były: mandarynka, mały banan, nektarynka, czarne i czerwone porzeczki.

Deser umiliłam sobie miesięcznikiem naukowym Wiedza I Życie, który to czytuję od 14 roku życia, kiedy opisano budowę i działanie wirusa HIV. Potem poszerzyłam swoją wiedzę o Świat Nauki. Ciekawe teksty, teorie naukowe, opisy doświadczeń i badań laboratoryjnych. Stąd już na początku lat dziewięćdziesiątych dowiedziałam się, że cholesterol nie jest taki, jakim go przedstawiano, a jaja kurze posiadające cholesterol w żółtku nie mają większego wpływu na jego poziom we krwi. Obecność lecytyny w jajku hamuje absorbcję cholesterolu przez organizm. Chodzi oczywiście o LDL. Dzisiaj jednak zainteresował mnie artykuł o sowach, ich symbolice w wierzeniach Słowian i starożytnych Greków. Prowadzą nocny tryb życia, więc trudno nam je wypatrzyć za dnia. Dlatego to dla mnie interesujący temat.


Komentarze (2)
Poniedziałek, 27 czerwca 2016 | 08:46:01 kasiacleo 367

:) fajnie, że waga jakoś bardzo nie skacze, wierzę że Ci trudno beż ruchu kiedy na około tyle pokus :)

Poniedziałek, 27 czerwca 2016 | 08:57:51 alka666 224

Hej Kasiu. Brakło mi Ciebie tutaj :-) Trudno, czy nie - to kwestia poglądowa. Ale nie ma tego złego... Najpierw nasyciłam oczy i umysł czytaniem książek i artykułów naukowych a teraz ostro wzięłam się za rozbudowywanie mojego eseju o biedzie. Pisałam go w 2008, teraz poszerzam o nową wiedzę i spostrzeżenia. Bajka o wilczku na razie ewoluuje w mojej głowie. Czekam na odpowiedź wydawnictwa zajmującego się słowiańszczyzną. Może będą chcieli wydać? Zobaczymy!