Proszę czekać,
trwa ładowanie danych.

Diet map



Popularne wątki na forum
Najnowsze wątki na forum
Aplikacja 3 Wtorek, 15 października 2019 | 19:04:07
Nie działa aplikacja na twlefon 3 Piątek, 4 października 2019 | 08:09:11
Handbags pose toxic threat to children 1 Czwartek, 18 lipca 2019 | 03:43:30
Aplikacja dietmap 2 Poniedziałek, 20 maja 2019 | 07:56:27
powrót
  • Pytania i porady (27)
     
     

Woda i inne napoje w diecie

Płeć: kobieta
Ekspert
posty: 367
Dołączyła: 2016-04-11
Środa, 13 kwietnia 2016 | 12:03:57 odpowiedz cytuj
W mojej diecie do 4 posiłków mam podane 4 szklani płynów, zazwyczaj 1 napar z herbaty bez cukru a reszta to woda.

Zamieniam herbatę zazwyczaj na kawę, bo nie umiem z niej całkiem zrezygnować, wypijałam trzy do czterech w ciągu dnia.

Wiadomo, że zapotrzebowanie na płyny jest u każdego inne, ja oprócz wskazanych wypijam jeszcze około litra dziennie wody.

Ile Wy wypijacie płynów i co z tzw. płynami ujemnymi jak kawa czy herbata?
Odpowiedzi (2)
Płeć: kobieta
początkujący
posty: 1
Dołączyła: 2016-07-03
Niedziela, 17 lipca 2016 | 13:34:34 odpowiedz cytuj
syrenka poczatkujaca mam pewien problem nie lubie awokado czy mozna zamienia na cukinie a orzechy brazylijskie na inne sa zbyt drogie i jeszce jedno wypijam nieraz 2 kawy 1 rano a druga po poludnie nie moge od zaraz zrezygnowac pozdrawiam i prosze o podpowiedz pa
Administrator
Wtorek, 19 lipca 2016 | 16:11:36 odpowiedz cytuj

Dzień dobry,

jeśli chodzi o zamianę awokado, na cukinię to jednak ta modyfikacja nie wprowadza do diety tych samych składników, a tym samym jest nieprawidłowa. Jeśli nie lubi Pani awokado proszę zwiększyć spożycie orzechów (szczególnie migdałów i włoskich) oraz oliwy z oliwek.

Jeśli chodzi o orzechy barzylijskie, są one szczególnie polecane w diecie osób chorych na Hashimoto. Jeśli zaś nie stosuje Pnai tejże diety, może Pnai zamienić ten produkt na dowolne orzechy innego typu.

Jeśli zaś chodzi o kawę, nie powinna wpływac znacząco na proces redukcji masy ciała, tym bardziej, że wypija Pani dwie, w znacznym odstępie czasowym. Jeśli zaś jest Pani w stanie zrezygnować jeszcze z jednej kawy, byłoby świetnie.

W razie dodatkowych pytań lub wątpliwości zachęcam do kontaktu.

Pozdrawiam serdecznie:
Anna Kowalczyk
Dietetyk DietMap


Zaloguj się aby dodać post.