Proszę czekać,
trwa ładowanie danych.

Diet map



Popularne wątki na forum
Najnowsze wątki na forum
Aplikacja 3 Wtorek, 15 października 2019 | 19:04:07
Nie działa aplikacja na twlefon 3 Piątek, 4 października 2019 | 08:09:11
Handbags pose toxic threat to children 1 Czwartek, 18 lipca 2019 | 03:43:30
Aplikacja dietmap 2 Poniedziałek, 20 maja 2019 | 07:56:27
powrót
  • Pytania i porady (27)
     
     

Zbyt szybka utrata wagi

Płeć: kobieta
początkujący
posty: 1
Dołączyła: 2017-11-01
Niedziela, 3 grudnia 2017 | 22:01:29 odpowiedz cytuj

Cześć,

Stosuje dietę wygodną od równo miesiąca 1200-1300kcal (wykupiłam pakiet na 3 miesiące), zaczynając dietę miałam 61 kg i chciałam schudnąć do 53.
Dzisiaj tj . 03.12 ważę już 55, więc jest to 6 kg mniej i zaczynam się martwić ponieważ to bardzo dużo jak na jeden miesiąc i strasznie zaczęły wypadać mi włosy. Czy powinnam zmienić dietę, a jeśli tak to jak uniknąć efektu jojo?

Bardzo proszę o pomoc,
Joanna

Odpowiedzi (1)
Administrator
Poniedziałek, 4 grudnia 2017 | 11:01:21 odpowiedz cytuj
Dzień dobry Pani Asiu,

przeanalizowałam Pani problem. Tak szybkie tempo utraty masy ciała jest związane z znacznie obniżoną wartością kaloryczną diety. W Pani przypadku Pani dieta powinna zawierać podaż energetyczną na paziomie 1400kcal/dobę. Spożywając o ponad 200 kcal mniej, naraziła się Pani na znaczny niedobór energetyczny, którego wyniek jest tak szybka redukcja wagi. Z tego względu zachęcam do wygenerwowania nowej diety, która będzie opiewać na 1400 kcal/dobę. Zbyt niska podaż pożywienia zwiększa ryzyko niedożywienia, a także utratu masy mięśniowej. Po jej zaprzestaniu natomiast, może wystąpić efekt jo-jo, którego nie chcemy. Z tego względu należy czym szybciej wprowadzić porządaną kaloryczność.

W tym iejscu pragnę uczulić i poinformować, że wygenerowanie nowej diet wiąże sie z całkowitą utratą ustawień, ulubionych posiłków i danych zawartch w kontrolerze wagi.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, serdecznie zachęcam do ponownego kontaktu.

Pozdrawiam serdecznie,
Anna Kowalczyk
Dietetyk DietMap


Zaloguj się aby dodać post.