Osoby, które częściej się uśmiechają mają lepsze życie, więcej przyjaciół i rzadziej zapadają na depresję. Uśmiech to nie tylko recepta na samotność, ale także sposób na dłuższe życie w zdrowiu.
Nasza psychika jest niezwykle ważna. To jak postrzegamy siebie i świat może wpływać na nasze samopoczucie. Uśmiech jest jednym ze sposobów na poprawę humoru. Ten międzynarodowy znak przyjaźni ma także wiele innych zalet.
Pozbędziesz się kompleksów i zdobędziesz przyjaciół
Naukowcy zbadali, że osoby, które często się śmieją, z reguły są bardziej zadowolone ze swojego wyglądu. Uśmiech działa także w drugą stronę, sprawia, ze nasze otoczenie postrzega nas jako bardziej atrakcyjne i pewne siebie osoby. Dlatego jeśli zależy Ci na dobrym wrażeniu nowych znajomych lub utrzymaniu kontaktów z grupą przyjaciół nie zapomnij o uśmiechu. Pozytywne nastawienie zachęca ludzi do kontaktu z Tobą, negatywne natomiast wystudza i trzyma znajomych na dystans. Dzięki tak prostej czynności jaką jest szczery uśmiech łatwiej zjednasz sobie ludzi, wpłyniesz pozytywne na relacje z otoczeniem i sprawisz, że inni będą świetnie czuć się w Twoim towarzystwie. Zasada ta sprawdza się zarówno w sytuacjach prywatnych jak i zawodowych. Większy sukces odnoszą osoby o wysokim poczuciu własnej wartości, a właśnie tak Cię postrzegają jak się uśmiechasz. To oznaka, że czujesz się dobrze i swobodnie ze sobą i czerpiesz radość z tego kim jesteś.
Poprawisz swoje życie seksualne
Nic tak nie pociąga nas w drugiej osobie jak jej pewność siebie. Uśmiech jest wyznacznikiem atrakcyjności. Zatem jeśli częściej się uśmiechasz masz potencjalnie większą szansę poznać partnera lub partnerkę. Śmiech rozładowuje stres i napięcie, co powala budować pozytywne relacje w związku a w takim łatwiej o satysfakcjonujący seks.
Polepszysz komfort życia
Śmiech to pozytywna emocja, która towarzyszy najczęściej przyjemnym momentom w życiu. W związku z tym wywołuje miłe skojarzania, co działa kojąco na naszą sytuacje psychiczną. W przypadku pojawienia się trudności, szybciej i mniej boleśnie przezwyciężymy ją, gdy optymistycznie podejdziemy do sprawy. Poczucie humoru wpływa na zmianę postrzegania problemu i pomaga się z nim skuteczniej uporać.
Sytuacje, które sprawiają, że się śmiejemy obniżają poziom hormonów stresu (kortyzolu i adrenaliny, których stężenie zmniejsza się o 39% i 70%) co jest nie bez znaczenia w profilaktyce wielu chorób o podłożu stresowym (nowotwory, nadciśnienie, miażdżyca). Badania wykazały ponadto, że oglądanie filmów komediowych wpływa na zwiększenie stężenie hormonów, które łagodzą objawy depresji. Śmiech to także szybsza rekonwalescencja po zabiegach i operacjach. Lekarze potwierdzają pozytywny wpływ śmiechu na prowadzone leczenie i terapie prowadzone w warunkach szpitalnych. Pozytywne nastawienie skraca czas hospitalizacji i rewelacyjnie wpływ na samopoczucie pacjentów.
Nie zapominaj że, śmiech to również ćwiczenie fizyczne, które świetnie wspomagają pracę mięśni brzucha. Ponadto poprawiają wydolność układu sercowo-naczyniowego, koją nerwy i uspokajają. Udowodniono, że minuta ciągłego śmiechu to 12 spalonych kalorii, czyli śmiech może także sprzyjać chudnięciu :).