Proszę czekać,
trwa ładowanie danych.

Diet map

Kategorie artykułów
Popularne artykuły
1 grudnia 2016
więcej
9 grudnia 2016
więcej
13 grudnia 2016
więcej
22 grudnia 2016
więcej
30 grudnia 2016
więcej
Więcej artykułów

Zadaj pytanie dietetykowi

Wypełnij wszystkie wymagane pola


Zdrowie w pudełku, czyli wszystko co powinieneś wiedzieć o cateringu dietetycznym

odżywianie, lifestyle | 11.10.2016
Zdrowie w pudełku, czyli wszystko co powinieneś wiedzieć o cateringu dietetycznym

Catering dietetyczny stał się ostatnio bardzo popularnym rozwiązaniem. Spowodowane jest to wzrostem świadomości wpływu racjonalnego odżywiania na nasze zdrowie oraz samopoczucie. Jednak z racji ciągłego pośpiechu, ciężko jest nam znaleźć czas na przygotowywanie wartościowych posiłków, które w pełni zaspokoją nasze potrzeby na poszczególne składniki odżywcze. Dlatego też, producenci postanowili wyjść naprzeciw naszym oczekiwaniom, wprowadzając na rynek tzw. „dietę pudełkową”.

Do kogo skierowana jest oferta?

Dieta ta polega na regularnej dostawie pod wskazany adres kompletnego zestawu posiłków. Świetnie sprawdzi się u osób zabieganych, które chcą zredukować masę ciała, bądź ją utrzymać, a tym samym cenią sobie wygodę oraz smaczne i zdrowe posiłki. Oczywiście to nie jest jedyne kryterium, dla którego powinieneś zdecydować się na dietę pudełkową. Będzie ona również trafnym rozwiązaniem dla tych, którzy w kuchni nie czują się za dobrze, bądź z różnych przyczyn stosują dietę eliminacyjną i nie wiedzą jak prawidłowo komponować swoje menu.

Czym się kierować przy wyborze cateringu dietetycznego?

zdrowa dietaPrzede wszystkim wybieraj catering, który oferuje Ci dowóz posiłków codziennie, a nie na kilka dni z rzędu. Będziesz mieć wtedy pewność, że Twoje dania zostały przygotowane w oparciu o świeże i wartościowe produkty. Dodatkowo, korzystając z tego rodzaju diety, powinieneś mieć możliwość stałego kontaktu z dietetykiem, którego kwalifikacje będziesz mógł sprawdzić na stronie internetowej firmy. Pamiętaj, że jadłospis powinien być skomponowany z 4 bądź 5 w pełni zbilansowanych posiłków o indywidualnie dobranej kaloryczności. Odpowiednia dobowa wartość energetyczna diety pomoże w założonej redukcji masy ciała. Trafnym wyborem będzie taki rodzaj cateringu, który oferuje zestaw próbny. Dzięki temu będziesz mógł ocenić wygląd i jakość poszczególnych produktów, a dodatkowo sprawdzisz, czy proponowane dania wpisują się w Twoje gusta. Jednak najważniejsze przy wyborze diety pudełkowej jest to, żebyś nie dał się zwieść niskiej cenie, gdyż w przypadku produktów spożywczych za ceną idzie ich jakość.

Wady diety pudełkowej

Pod szatą wszystkich zalet cateringu dietetycznego, kryją się również jego negatywne strony, które mogą rzutować na jego wybór. Argumentem przemawiającym na jego niekorzyść jest przede wszystkim cena, która w wielu przypadkach nie jest adekwatna do wartości proponowanych posiłków. Często za spore pieniądze oferowane są dania, których dodatkowo składu nie możesz kontrolować, dlatego tak często wykonywane są z produktów o wątpliwej jakości. Niestety większość firm obecnych na rynku, nie oferuje stałej opieki dietetyka, dlatego często decyzję o wyborze diety musisz podjąć samodzielnie. Jeśli zatem zależy Ci na zdrowej redukcji masy ciała, catering ten mija się z celem, gdyż bez możliwości skorzystania z porad dietetyka nie będziesz miał pewności, że wybrana dieta jest dla Ciebie odpowiednia. Ważne jest zatem wnikliwe przeanalizowanie ofert znajdujących się na rynku oraz znalezienie zaufanej firmy, która w pełni będzie realizować Twoje potrzeby i pracować w oparciu o zasady racjonalnego odżywiania.

Na czym polega współpraca z dietetykiem w ramach cateringu?

jabłkoJeśli zdecydowałeś się na odchudzanie z cateringiem dietetycznym, to koniecznie wybierz taki, który oferuje obsługę dietetyka. Stały kontakt z dietetykiem powinien być wliczony w cenę, dlatego też, nie powinieneś zgadzać się na ponoszenie dodatkowych kosztów z tym związanych. Dietetyk pozostaje do Twojej dyspozycji w zdalnym lub osobistym kontakcie. Ma on za zadanie wyliczyć Twoje zapotrzebowanie energetyczne oraz stopień deficytu kalorii, biorąc tym samym pod uwagę obecny stan odżywienia organizmu, wiek, wagę, wzrost, płeć, stopień aktywności fizycznej oraz ewentualne choroby. Pomaga także w doborze diety, która pozwoli na uniknięcie efektu jo-jo, jak również będzie w pełni realizować Twoje preferencje żywieniowe. Dietetyk ma za zadanie monitorować Twoje efekty poczynione wraz z postępowaniem diety oraz motywować Cię do dalszych działań. Wspólnie z Tobą pracuje nad kształtowaniem prawidłowych nawyków żywieniowych, aby po zakończonej współpracy nie doszło do niekontrolowanego wzrostu masy ciała.

Jeśli zatem zmagasz się z nadprogramowymi kilogramami lub chcesz zacząć przygodę ze zdrowym odżywianiem, catering dietetyczny będzie dla Ciebie wartym uwagi rozwiązaniem. Prawidłowo zbilansowane posiłków pomogą w smaczny i zdrowy sposób dostarczyć Twojemu organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych potrzebnych do jego prawidłowego funkcjonowania.

Zobacz także